wt.. mar 21st, 2023

Praca w domu? Jeśli tak, zostanie Ci wybaczone, że od czasu do czasu spadnie Twoja produktywność. Chociaż praca zdalna niesie ze sobą wiele korzyści, od elastyczności po lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, przebywanie w domu może być rozpraszające i mało inspirujące.

Jeśli potrafisz się do tego odnieść, nadszedł czas, abyś wykorzystał porę lunchu. Wiele osób pomija przerwę na lunch, aby przeciwdziałać utracie czasu na utratę motywacji, ale w ten sposób Twoja produktywność prawdopodobnie ucierpi bardziej w ciągu dnia. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić w porze lunchu, aby poczuć się naładowanym.

Wyjdź na zewnątrz

Życie i praca w tym samym środowisku każdego dnia nie pobudza kreatywności. Zrób więc dobry użytek z przerwy na lunch i wyjdź z domu. Jeśli masz w pobliżu zieloną przestrzeń, wybierz się na spokojny spacer wśród natury. Chodzenie na spacer jest nie tylko dobre dla zdrowia fizycznego, ale udowodniono, że przebywanie w pobliżu drzew i zieleni zmniejsza stres i poprawia nastrój. Jeśli nie masz w pobliżu parku, nie martw się, prosta zmiana scenerii powinna załatwić sprawę!

Porozmawiaj z kimś, na kim Ci zależy

Praca w domu przez długi czas może czasami powodować izolację, szczególnie jeśli mieszkasz sam lub jesteś jedyną osobą w domu w ciągu dnia. Zrób sobie przerwę od ekranu podczas lunchu, aby porozmawiać z ukochaną osobą. Po połączeniu się z kimś, na kim ci zależy, z pewnością poczujesz się podniesiony na duchu i w bardziej pozytywnym stanie. Może to być rozmowa telefoniczna, wymiana wiadomości, a nawet wspólny spacer, jeśli mieszkasz w pobliżu.

Zjedz coś pożywnego

Prawdopodobnie jest to oczywiste, ale przerwa na lunch jest na… cóż… obiad! Zdziwiłbyś się, ile osób pomija posiłek, aby skreślić inną pozycję z listy rzeczy do zrobienia, ale ważne jest, aby jeść, aby napędzać swoje ciało i umysł. Pomijając lunch, narażasz się na popołudniowy spadek energii, co nie przyniesie ci żadnych korzyści w pracy. Poza tym, gdy Twoja kuchnia znajduje się na wyciągnięcie ręki, nie ma wymówki, by nie przyrządzić czegoś zdrowego i satysfakcjonującego!

Uwolnij trochę endorfin

O ile nie masz ważnego spotkania przed kamerą po obiedzie, przerwa na lunch może być idealną porą na przerwanie potu. Ćwiczenie ma kluczowe znaczenie dla zdrowia fizycznego, a także uwalnia hormony poprawiające nastrój zwane endorfinami i udowodniono, że poprawia koncentrację i pobudza kreatywność. YouTube oferuje tysiące bezpłatnych filmów z ćwiczeniami, które można łatwo oglądać w domu, w tym treningi HIIT, jogę, a nawet taniec, więc na pewno znajdziesz coś, co Ci odpowiada.

Posprzątaj

Może to nie brzmieć szczególnie ekscytująco, ale sprzątanie domu może zdziałać cuda, pomagając zresetować się na resztę dnia. W końcu porządek to czysty umysł! Prawdopodobnie nie tylko poczujesz się bardziej zrelaksowany, mając mniej bałaganu wokół siebie, ale samo sprzątanie może być również medytacyjne. Po prostu pozwól umysłowi błąkać się podczas sprzątania lub włączaj ulubiony album i zatracaj się w muzyce.

W ogóle nic nie rób

Czasami, jeśli zaczynałeś dzień intensywnie lub stresująco, wszystko, co chcesz zrobić, to odprężyć się i zrelaksować w porze lunchu. I to więcej niż ok! W rzeczywistości zachęcamy, jeśli czujesz, że to właśnie przyniesie Ci największe korzyści. Zjedz lunch i zrób sobie przerwę, aby po prostu się zrelaksować. Na pewno wrócisz później do komputera, czując się odświeżony i zmotywowany. A może chcesz przeczytać wartościowy blog? Wyjść z psem na spacer? Wszystko zależy od tego, na co masz ochotę.

Wszystkie przerwy w pracy są pożyteczne, ale aby naprawdę zwiększyć wydajność pracy, dlaczego nie wypróbować niektórych z tych pomysłów z listy? Twoim przeznaczeniem jest poczuć różnicę!