czw.. maj 25th, 2023

Tablety są teraz niezwykle popularne i często zastępują nam nasze mobilne urzadzenia takie jak laptopy. Są mniejsze i lżejsze w porównaniu do ultrabooków. Umożliwiają nam dostęp do informacji, rozrywkę i służą nam jako narzędzie pracy niemal w każdym miejscu. A więc, na co musimy zwrócić uwagę podczas zakupu tabletu? Jak zawsze – swoje poszukiwania trzeba rozpocząć od określenia swoich wymagań i preferencji.

Pierwszą rzeczą, którą weźmiemy pod uwagę będzie wyświetlacz. Ekrany o przekątnej 7/8 cali są najbardziej standardowymi rozwiązaniami, im większy wyświetlacz – tym lepszy komfort użytkowania. Ale zalezy to głównie od rozdzielczości i rodzaju matrycy. Polecamy postawić na ekrany IPS, zapewnią wam wysokie kąty widzenia i realistyczne odwzorowanie kolorów. Jeśli chodzi o rozdzielczość wyświetlacza, ogólna zasada jest taka – im wyższa tym lepsza czytelność treści i obrazów. Warto zainwestować w 1024×600 lub 1280×800.

Z systemów operacyjnych mamy do wyboru trzy – Android, Windows i iOS. Wybór systemu zalezy w dużej mierze od osobistych preferencji kupującego. Największą personalizacje urzadzenia oferuje nam Android. Windows zadawala głównie tych, którzy chcą wykonywać na tablecie wiele czynności związanych z pracą. Natomiast iOS to jeden z najbardziej bezpiecznych systemów.

Bateria to ważny element każdego naszego urządzenia dlatego warto szczególnie na nią zwrócić swoja uwagę. Powinna nam zapewniać ciągłość pracy powyżej 6 godzin. Pojemność baterii może sie różnić w zależnośći od wielkości ekranu i jego rozdzielczości. Bo im większy tym wyższa owinna być pojemność baterii.

Procesor, pamięć wewnętrzna oraz RAM będą odpowiadać za płynność naszego tabletu. Przyjeło się, ze najlepszym wyborem są układy 4-rdzeniowe. Jak zawsze polecamy sprawdzać testy oraz opinie przed zakupem sprzetu.Nie zapomnijcie również o pamięci wbudowanej. One również wpływają na komfort użytwkowania. Bo ta pierwsza określa jaką ilość danych w postaci aplikacji i plików własnych umieścimy w tablecie. Teraz dużo tabletów oferuje rozszerzenie tego parametru i możliwość włożenia dodatkowej karty pamięci.

Tablet ma ciągle słuzyć do wielu czynności, dlatego nie wolno zapominać o sposobie łączności. Jeśli używasz tableta w domu czy pracy – WiFi będzie ci w zupełności wystarczyć. Wymagający użytkownicy powinni tozglądać się za tabletem, który obsługuje LTE, które zapewni nam superszybkie łącze.

Jeśli interesuje was serwis laptopów – dodamy ten temat do kolejki. A wam, życzymy udanego zakupu tableta 🙂