wt.. maj 23rd, 2023

Przy wyborze laptopa trzeba wiedzieć czym się kierować i wybrać sprzęt do naszych potrzeb, żebyśmy byli zdowoleni z zakupu i użytkowania. Im nowsze laptopy – tym większy wydatek i inwestycja na lata. Dlatego przychodzimy dziś z pomocą.

Na początku musisz zadać sobie parę ważnych pytań. Do czego jest ci potrzebny twój nowy laptop, jaka wielkość cię interesuje i jaki masz budżet. W granicach 2-3 tyś. Są dostępne laptopy do przeglądania sieci, multimediów i maili. W tej cenie króluje najpopularniejszy rozmiar notebooków –  15-calowy. Te notebooki mają w sobie wszystko to, co notebookie w tej cenie powinny mieć. W sklepach czekają na nas laptopy w kuszących cenach, poniżej 2 tyś. Ale trzeba zapomnieć o solidnej  obudowie, super wyświetlaczu i dobrych podzespołach. Jeśli masz ograniczony budżet – proponujemy zakup czegoś używanego.

Najpopularniejsze laptopy biznesowe to te z 13- i 14-calowym ekranem. Bardzo dobry komputer z tej kategorii to wydatek 3 – 4 tyś. złotych. Jeśli chcesz połączyć wydajność, jakość i czas pracy na akumulatorze to musisz liczyć się z większymi wydatkami.

Notebook do gier – jeśli chcesz uruchamiać nowe gry w super rozdzielczości, to musisz przygotować około 3 tyś złotych. Górna granica ma pięć cyfr, a każde 1000 złotych więcej gwarantuje poprawę płynności i jakości grafiki. Najpopularniejszym rozmiarem laptopów gamingowych to 15-cali. Są też modele 17-calowe ale jeśli zależy ci na laptopie przenośnym to proponujemy 15-cali. Oczywiście sa jeszcze modele 13-calowe ale są one bardzo drogie i nie posłużą tak jak wyżej wymienione, większe i tańsze wersje.

Każdy komputer musi mieć cechy, które sprawią, ze korzystanie z niego sprawiało przyjemność. Jedną z nich jest dysk SSD. Zapewnia mniej miejsca niż talerzowy dysk twardy, ale wystarczy raz usiąść do komputera, który ma system na SSD, żeby już nigdy nie wrócić do HDD. W tych sydkach, różnica szybkości działania systemu i przyjemności z użytkowania sprzętu – jest ogromna. Warto też wspomnieć, że nośniki półprzewodnikowe są w 100% odporne na wstrząsy, także bez problemu możesz bezpiecznie przenosić swojego laptopa, nie martwiąc się o bezpieczeństwo danych.

W przypadku laptopów apple, jeśli macie ograniczony budżet- polecamy kupić używany model ze względu na dobre parametry tych notebooków. Jeśli macie już macbooka, dobrym pomysłem będzie oddanie laptopa na skup apple i dołożenie trochę pieniędzy na nowy model.