śr.. maj 24th, 2023

Piąta czyli najnowsza generacja iPada Air ma wyświetlacz od krawędzi do krawędzi bez przycisku Home, a zamiast tego, ma wbudowany Touch ID w przycisk zasilania. Brak przycisku Home oznacza, że ​​niektóre gesty i funkcje różnią się od starszych iPadów, takie jak ponowne uruchomienie, zamknięcie i wymuszenie ponownego uruchomienia. Poniżej znajdziesz krótki poradnik o iPadzie Air, a oprócz tego, niedługo powinien pojawić się na blogu poradnik iPhone.

Na iPadzie Air wyłączenie i ponowne uruchomienie to ten sam gest, podczas gdy zwykłe ponowne uruchomienie, jest nieco inne w porównaniu z iPadami z przyciskiem Home.

Co zrobić aby wyłączyć lub ponownie uruchomić iPada Air 4 lub 5?

  • Naciśnij i przytrzymaj górny przycisk zasilania oraz przycisk zwiększania lub zmniejszania głośności, aż pojawi się suwak.
  • Przesuń palcem po suwaku na ekranie, aby wyłączyć iPada.
  • Po wyłączeniu ponownie naciśnij i przytrzymaj górny przycisk zasilania, aż pojawi się logo Apple.

Na iPadach z przyciskiem Home możesz ponownie uruchomić, przytrzymując jednocześnie przycisk Home i przycisk boczny na urządzeniu, ale na iPadzie Air musisz wykonać pełne wyłączenie, a następnie ponownie włączyć tablet.

Możesz także wyłączyć iPada Air, otwierając aplikację „Ustawienia”, wybierając „Ogólne” i wybierając „Wyłącz”.

Ponowne uruchomienie iPada Air 4 lub 5

  • Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności.
  • Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności.
  • Naciśnij i przytrzymaj górny przycisk zasilania, aż zostanie zainicjowane ponowne uruchomienie.

Wszystkie gesty używane w iPadzie Air 5 są takie same jak gesty używane w iPadzie mini 6, iPadzie Air 4 i iPadzie Pro. Możesz także wykonać te same czynności, aby wyłączyć lub ponownie uruchomić iPhona bez przycisku Home, wystarczy jedna mała różnica: musisz przytrzymać przycisk boczny po prawej stronie, ponieważ nie ma górnego przycisku zasilania… jeszcze.